Powiększony brzuch z cellulitem u 10-letniej córki

dzien dobry. moja corka jest strasznie smutna z powodu wygladu..ma niecale 10 lat i wazy 35 kilo,,,lecz niestety ma duzy brzuch (tzw murzynski brzuszek) na ktorym odklada sie celulit..jak mam jej pomoc..dodam ze wcale nie je duzo

Główna przyczyną powstawania cellulitu jest działanie estrogenów na tkankę tłuszczowa. Moze córka je zbyt dużo kurczaków, które sa faszerowane hormonami? Trzeba je wyłączyć z diety.
Poza tym, a moze przede wszystkim wskazana jest wizyta u endokrynologa dziecięcego.
Ewa Rybicka

Witam
Myślę, że warto skonsultować się z endokrynologiem i sprawdzić, czy nie ma żadnych zaburzeń hormonalnych. Niezwykle ważna jest dieta. proszę pamiętać o tym, że mięso, zwłaszcza drób faszerowany jest bardzo dużą ilością hormonów, co nie jest obojętne dla naszego organizmu.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska