Przywiedzenie przodostopia i wybór metody operacji

WITAM SERDECZNIE Stwierdzono u mojego syna (11-letniego) przywiedzenie przodostopia i ustalono operacje metodą lisfrancka. Czy ta operacja będzie właściwa a może coś innego może by doktor zaproponował?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Leczenie powinno się rozpocząć od ćwiczeń redresyjnych natychmiast po rozpoznaniu wady, a korekcja powinna zostać utrwalona opatrunkiem gipsowym stopowo-goleniowym. Podczas ćwiczeń redresyjnych i zakładania unieruchomienia należy zwrócić uwagę na utrzymanie stępu w pozycji pośredniej. Czas stosowania opatrunków gipsowych z reguły nie przekracza 6-8 tygodni, jednak niekiedy zachodzi konieczność ponownego ich zakładania w wieku 6-9 miesięcy przez podobny okres. Po rozpoczęciu chodzenia obserwuje się często w pozycji stojącej ustawienie palucha w przywiedzeniu, które koryguje się czynnie w pozycji swobodnej podczas drażnienia zewnętrznego brzegu stopy. W przeważającej liczbie przypadków leczenie nieoperacyjne jest skuteczne. W przypadku przetrwałego zniekształcenia wadę koryguje się operacyjnie, niekiedy wcześniej, już od 2. roku życia (kapsulotomia łódkowo-klinowa i klinowo-śródstopne I z niewielką transpozycją ścięgna m. piszczelowego przedniego) lub później około 4. roku życia (osteotomią kości klinowatej przyśrodkowej z rozpórką).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty