Puchnięcie nóg a 5-dniowe przyjmowanie Luteiny

Witam Pana Doktora. Mam pytanie, brałam Luteine dopochwowo przez 5 dni żeby wywolac okres, ostatnia dawke wzielam w poniedziałek 27.04, teraz czekam na okres. Pytanie moje dotyczy puchniecia nog-od kilku dni puchna mi kostki, stopy, a wczoraj spuchly bardzo,jak nigdy, chociaż już od poniedziałku nie biore Luteiny. Czy to możliwe żeby przez 5 dni,przez tak krotki okres brania Luteina spowodowala zakrzepice? Bardzo proszę o odpowiedz,bardzo się martwię. Z poważaniem, Barbara.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej przyjmowanie zakrzepicy nie powoduje objawów ubocznych ponieważ skład jest identyczny z endogennym hormonem - progesteronem. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę, że bardziej objawy mogą wynikać z niewydolności żylnej. czy ma Pani żylaki?