Pulsujący ból po ekstrakcji zębów

witam, w Czw. wyrwano mi górna 7-kę i dolna 4-kę , oba zębodoły zostały zszyte. 4-ka bolała mnie cały weekend na tyle ze chyba przedawkowałam ibuprofen- w nocy miałam wymioty oraz mocne kołatanie serca. Dziś jest pon. ból jest mniejszy, ale pulsujacy. Ciagle mam opuchlizne, która przeszkadza mi w mówieniu, zimne okłady sprawiają mi ulgę. Czy skoro już dziś trochę mi przeszło to czy jest sens wybrania się do stomatologa , czy to może być suchy zębodół skoro dziąsło było zszywane ?

Zawsze, w razie wątpliwości, można wybrać się na kontrolę do stomatologa - jeśli objawy się zmniejszają, może Pani poczekać do wyznaczonej wizyty ( zdjęcie szwów ) i wtedy Pani lekarz skontroluje gojenie.

Założenie szwów zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia suchego zębodołu. Może się jednak zdarzyć, że mimo zeszycia rany suchy zębodół wystąpi. Jeśli dolegliwości będą się nasilały, trzeba zgłosić się do kontroli do stomatologa.