Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pulsujący ból po ekstrakcji ósemki

Witam. 5 dni temu usuwałem chirurgicznie dolną prawą ósemkę. Zabieg był skomplikowany ze względu na zawinięte korzenie zęba i trwał ponad godzinę czasu. Lekarz przepisał mi antybiotyk Cindamycin-MIP (2 x doba), TRIBOLAC (przed antybiotykiem), Ketanol oraz płyn do płukania jamy ustnej oraz maść na ranę. Dziś zacząłem odczuwać ból (czasem mocny, czasem pulsacyjny) w okolicach zębów 6 i 7 przy usuniętej ósemce. Nie odczuwałem tak mocnego bólu od 3 dnia po zabiegu do dziś. Czy to jest naturalne?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Jest to możliwe i jeżeli bólowi nie towarzysyz gorączka i opuchlizna to sugeruję jedynie ochładzanie okolicy usuniętego zęba i stosowanie dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych. Jeżeli objawy się będą utrzymywać lub narastać prosze skontaktować isę ze stomatologiem.

0
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

najczęściej dolegliwości bólowe występują maksymalnie do 3 dnia po zabiegu - zwłaszcza przy takim obłożeniu lekami - należy koniecznie udać się do stomatologa na kontrolę, istnieje duże prawdopodobieństwo że wypukał Pan skrzep co skutkuje powstaniem suchego zębodołu lub niezależnie od 8 mamy problem z innym zębem a to po prostu zbieg problemów
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy