Oziębienie organizmu po ekstrakcji zębów

Wczoraj miałam usunięte obydwie ósemki.Rany zaszyte.Dostalam ketanol forte i antybiotyk Clindamycin 600. Wczoraj wzięłam dwa ketonale i dwie dawki antybiotyku i było w miarę znosnie jednak w nocy obudziło mnie zimno i dreszcze.Miałam 38 stopni gorączki,ubralam polar cieple sparpety,ponownie wzielam ketanol i zasnelam. Czy to normalny objaw po wyrwaniu osemek, w koncu organizm walczy i sie broni.Ale przy dwoch poprzednich osemkach (rwane pojedynczo) nie mialam czegos takiego.Czy moge plukac solą?

Proszę zażywać leki przepisane przez lekarza. Jeśli gorączka nie zmaleje lub objawy nasilą się - proszę skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.

Co do płukania - jamę ustną po ekstrakcji można płukać po 3 dobie. Najlepiej na zasadzie "przelewania" z jednej strony na drugą. W innym wypadku może dojść do wypłukania skrzepów i powstania tzw "suchego zębodołu".

Lek. dent. Agata Duda

wszystko robi Pani dobrze, to że przy poprzednich ekstrakcjach było inaczej to o niczym nie świadczy - każdy zabieg traktujemy jako odrębny - statystycznie w kilku procentach zabiegów dzieje się tak jak u Pani obecni
można delikatnie najlepiej "bez bulgania" płukać solą
objawy mogą się nasilać nawet do 3 dnia po zabiegu - potem bedzie już tylko lepiej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk