Płukanie jamy ustnej po ekstrakcji zęba zatrzymanego

Dzień dobry! 5 dni temu miałam wyrwaną całkowicie zatrzymaną, górną ósemkę. Wczoraj byłam u lekarza i okazało się, że rana dobrze się goi. Zapomniałam tylko zapytać dentystę o jedną rzecz - czy mogę już wrócić do stosowania Listerine (bez alkoholu)? Przed zabiegiem codziennie płukałam nim jamę ustną. Teraz troszkę się obawiam, czy ten płyn nie naruszy mojej zaszytej rany po zębie. Powinnam jeszcze odczekać? Dziękuję za każdą odpowiedź.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

pięć dni po ekstrakcji można już wrócić do normalnej higieny - jeśli ma być Pani spokojniejsze proszę zakupić płyn Eludril i jeszcze przez kilka dni stosować go w postaci okładów jamy ustnej - czyli nabieramy do ust i trzymamy kilka minut bez "bulgania"
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Tak, może Pani wrócić do płukania jamy ustnej płynem Listerine, jednak do czasu usunięcia szwów okolicę, w której przeprowadzony był zabieg, proszę płukać delikatniej ( najlepiej na zasadzie "przelewania" płynu z jednej strony na drugą ).