Płukanie jamy ustnej wodą z solą po usunięciu zęba

Witam. Dwa dni temu miałem usuwanego zęba w Anglii, tutejszy lekarz zalecił mi płukanie jamy ustnej wodą z solą jak najczęściej się da przez 4-5 dni. Lecz mam pewne wątpliwości, bo po przeczytaniu wypowiedzi specjalistów w internecie, doszedłem do tego że jamy ustnej pod żadnym pozorem nie powinno się płukać ponieważ prowadzi to do suchodołu. Co mam robić w takim wypadku?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

zalecamy raczej coś co można określić jako okłady jamy ustnej - czyli nabieramy płynu do ust ( sól fizjologiczna ) i trzymamy bez tzw bulgania - robimy wszystko aby nie wypłukać skrzepu
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Od 3 doby po zabiegu może Pan płukać jamę ustną - jednak na zasadzie "przelewania" z jednej strony na drugą. Dzięki takiemu postępowaniu nie doprowadzi Pan do powstania tzw suchego zębodołu.