Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Punktowe krostki wypełnione płynem

U mojego dziecka pojawila sie wysypka w na brodzie wygda to jak pokrzywka , punktowe czerwone chrostki wypelnione plynem malutkie zlewajace sie w czerwona plame . nasila sie jak dziecko podrazni tzn wklada raczke do buzi , na dworze czy podczas jedzenia . Dziecko ma 2 lata i nei ma stwierdzonej atopii . Smarowlalam sudocremem , cicaplastem , pimafucortem . Chwilowa poprawa
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Bianka Małczuk
64 poziom zaufania

Witam. Przyczyną krostek może być podrażnienie spowodowane śliną. Należy starać się delikatnie osuszać okolicę ust dziecka i nawilżać skórę specjalnymi kremami przeznaczonymi dla dzieci. Warto również zwracać uwagę, czy dziecko nie bierze do buzi brudnych rączek czy przedmiotów. Jeżeli jednak problem utrzymuje się już od dłuższego czasu, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy