Krostki na ciele 2,5-latka a możliwość alergii na płyn do kąpieli

Witam.prosze o pomoc u mojego 2,5 latka na raczkach od wewnętrznej strony i w kscikach paluszkow pojawily sie krostki najpierw czerwone teraz zbladly i sa tylko twarde dodam ze tez na buzi na brodzie i pod noskiem tez ma ale tutaj malo, czy możliwe ze dziecko które nigdy nie miało na nic alergii nagle moglo dostac na plyn do kapieli niemieckiej produkcji bo z drogerii rossman.dziekuje za odpowiedź.

Dzień dobry, możliwe jest nabycie alergii w każdym wieku na dowolny przedmiot/kosmetyk/roślinę, natomiast podane objawy sugerują raczej chorobę bostońską, która jest wywoływana przez wirusy i sama ustępuje bez konieczności leczenia. W razie gdyby objawy nie ustąpiły lub niepokoiły proszę udać się z dzieckiem do lekarza.

Pozdrawiam
Alicja Adaszewska
Klinika Ars Estetica