Pytanie dotyczące warunków pracy przy niedoczynności tarczycy

Dzień dobry! Stwierdzono u mnie immunologiczne zapalenie tarczycy (mam niedoczynność). Moje TSH to 4,40+. Dostałam lek suplementujący hormony tarczycy. Mam jeszcze zrobić kolejne badania: ft3, ft4 i TPO. Moje pytanie jest nastepujące: czy przy niedoczynności tarczycy można pracować w warunkach szkodliwych? Mam ofertę pracy do tartaku. Praca miałaby polegać na piłowaniu drewna i klejeniu. Czy mogę przyjąć taką ofertę? Nie bedzie to miało wpływu na moje schorzenie? Nurtuje mnie to pytanie i bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry Pani.

Jeżeli niedoczynnośc tarczycy jest prawidłowo leczona i z powodu pracy nie będzie utrudnionego dostępu do leków (suplementacja hormonów tarczycy jest niezbędna do życia), to nie ma żadnych przeciwskazań do wykonywania nawet ciężkiej fizycznej pracy czy pracy w warunkach szkodliwych.

Choroba, na którą Pani cierpi, polega na tym, że organizm atakuje tarczycę, biorąc ją błędnie za wirusa czy bakterię i zabija ją z równą bezwzględnością. Ta choroba często prowadzi do całkowitego zniszczenia tarczycy, a co za tym idzie, jej niewydolności. Dlatego bardzo ważne jest przyjmowanie leków suplementujących hormony tarczycy (ten, który Pani przytoczyła - usunięty z pytania ze względów prawnych), musi Pani zadbać by zawsze mieć ten lek przy sobie i zapas w domu. Taka suplementacja najprawdopodobniej czeka Panią do końca życia.