Praca po 12 godzin przy niedoczynności tarczycy

Witam. Mam pytanie dotyczące niedoczynności tarczycy. Ponieważ aktualnie mam problemy ponieważ mam za wysoki poziom TSH i czekam na wizytę, a podjęłam się pracy w nocnym. Pracować będę po 12 godzin dziennie i po 4-5 dni pod rząd. I moje pytanie jest takie, czy mogę się podjąć tej pracy? Czy to nie zaszkodzi mojemu zdrowiu? Też odczułam skutki po 4 dniach, ponieważ nie mogłam wstać z łóżka z przemęczenia.

Rzeczywiście praca zmianowa, nocna jest dużym obciążeniem dla pacjenta z niedoczynnością tarczycy. Realnie patrząc rachunki musi Pani z czegoś zapłacić, więc ta praca jest niezbędna. Warto niwelować jej niekorzystne skutki: dieta: regularność posiłków, wartościowe produkty, dostosowana kaloryczność. W dniu wolnym porządny odpoczynek, relaks, nawet cały dzień. Jeśli udało by się Pani pogadać z szefem, żeby to było maksymalnie 2 dni pod rząd już będzie lepiej. Nie warto przeciążać swojego organizmu, bo z niedoczynności może dojść do Hashimoto. Także jak ma Pani możliwość zmiany pracy to proszę z niej skorzystać. Mimo, że ja panuję nad swoją tarczycą to jak mam za dużo pracy w gabinecie to czuję, że powinnam przystopować. A dietę jako dietetyk mam super. Proszę również zbadać zawartość witaminy D w organizmie, w razie niedoboru suplementować ją.