Pytanie o czas spóźniania podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam.Chciałabym dowiedzieć się jak to jest z tym czasem spóźnienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.Na ulotce jest napisane,że jeśli przyjmie się tabletkę do 12 godzin,to wciąż jest się chronionym przed ciążą,natomiast jeśli przekroczy się 12 godzin,należy dodatkowo się zabezpieczać. Jak to ma działać,organizm kobiety reaguje co do minuty?Jeśli wezmę tabletkę np. o 9:59 to jestem bezpieczna, ale jeśli o 10:01 to już jest ryzyko? Proszę o odpowiedź.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jest to statystycznie oszacowany czas. Proszę pamiętać, że żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności, że nie zajdzie Pani w ciąże. Można powiedzieć, że nigdy nie jest Pani w 100% "bezpieczna".

Pozdrawiam.