Pytanie dotyczące działania tabletek antykoncepcyjnych

Dzien dobry! Chciałam sie spytać jak to jest dokładnie z tymi tabletkami.one dzialaja jakby na 'przyszlosc',tak? Jak dzis jest czwartek i tabletka ktora wezmę zabezpiecza mnie na następny dzien,tak?a jak np wczoraj wspolzylam z chłopakiem (w sumie to była noc ze wczoraj na dzisiaj)i zwymiotowalam po 5h (mysle ze sie wchłonęła a chłopak nie skończył we mnie)to jestem chroniona? Prosze mi dokładnie wytłumaczyć jak to jest

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Każda zażyta tabletka chroni Panią przez najbliższe 24 godziny, ale tylko pod warunkiem, że o odpowiedniej porze przyjmie Pani kolejną tabletkę. Jeśli jednak zwymiotowała Pani po 5 godzinach, nie ma powodów do niepokoju. Tabletka bez wątpienia się wchłonęła.