Pytanie o wymianę stymulatora serca u 86-latki

Witam moja babcia ma 86 lat i ma już 2 symulator serca i w styczniu 2016 miała mieć wymieniany ale była teraz w szpitalu na badaniach i lekarz stwierdził że jest za słaba by zmieniać bo może się już nie obudzić i mam pytanie czy można coś z tym zrobic ? bo do stycznia pochodzi i co od tak mamy się z nią pożegnać ???

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Bez poznania większej ilości informacji medycznych o pacjencie nie można się wypowiedzieć. Proponuje udać się do lekarza kardiologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.