Prośba o interpretację gazometrii u 33-latki

Gazometria: proszę o interpretację wynikow (33 lata, krew pobierana z palca): Ph 7,366, PCO2 39,2mmhg, PO2 obnizone 70,9mmhg, HCO3- obniżone 21,9mmol/l, TCO2 20mmol/l, BE obniżone -3,1mmol/l, O2 sat-saturacja 97,7%, O2 sat- saturacja wyliczana 93,2%, MetHb 0,3%, COHb podw. 7%. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

A z jakiego powodu była wykonywana?bez poznania większej ilości informacji medycznych o pacjencie nie można się wypowiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego lub zlecającego powyższe badanie.