Rak jelita bądź hemoroid a guzy w okolicach odbytu

Witam. W dniu wczorajszym wyczułem spory guz w okolicach odbytu. Szukałem informacji w sieci, czy może to być rak jelita bądź hemoroid. W kale nie zauważyłem krwi. Z tego co czytałem hemoroidy pojawiają się u osób starszych (ja ma 25 lat). Czy jestem w stanie sam w jakiś sposób zweryfikować co mi dolega? Pozdrawiam: Piotr

Jeśli zmiana w odbycie pojawiła się nagle to najprawdopodobniej niegrożny zakrzep hemoroidalny, który bedzie się zmniejszał ( wchłaniał) przez kilka najbliższych tygodni. Jeśli będzie sie utrzymywał, zalecałbym wizytę u proktologa. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl