Guzek w okolicy odbytu u 25-latka

Witam. W dniu wczorajszym wyczułem spory guz w okolicach odbytu. Szukałem informacji w sieci, czy może to być rak jelita bądź hemoroid. W kale nie zauważyłem krwi. Z tego co czytałem hemoroidy pojawiają się u osób straszych (ja ma 25 lat). Czy jestem w stanie sam w jakiś sposób zweryfikować co mi dolega? Pozdrawiam: Piotr

Lek. Katarzyna Szymczak

Powinien to ocenić lekarz, hemoroidy występują także u młodszych osób, natomiast nowotwory przewodu pokarmowego raczej u starszych, sugeruję wizytę u lekarza.
Pozdrawiam