Rak złośliwy sutka w wyniku badania histopatologicznego

Witam.Stwierdzono u mnie z badania histopatologicznego,że choruje na raka złośliwego sutka.Miałam usuniętą pierś wraz z węzłami wartowniczymi.Po skończonej operacji moja pierś oraz węzły wartownicze zostały poddane badaniu patomorfologicznemu i okazało się,że w zbadanym sutku nie znaleziono utkania nowotworowego.A w zbadanych w.wartowniczych nie znaleziono przerzutów,A pytanie mam takie:Który wynik jest realny i czemu w badaniu patomorfologicznym nic nie znaleziono chociaż wcześniej był rak?

To jest pytanie do lekarza, który podjął decyzję o leczeniu operacyjnym, chyba, że przed operacją była Pani leczona chemicznie, to wyjaśniałoby sytuację