Nowotwór sutka T1N1Mo - czy to jest bardzo agresywny rak?

Proszę o interpretację moich wyników po operacji: I - Carcinoma inwasivum probabiliter ductale. II - Metastases carcinoma lymphonodorum. W sześciu z nich, w tym węzłach szczytu pachy, obecność przerzutów raka. W jednym z sześciu utkanie przekracza torebkę węzła. W okolicznej tkance tłuszczowej widać przekroje przez niskościenne naczynia z widocznymi wewnątrz nich gniazdami raka ( p1bii). III - cztery odczynowe węzły chłonne. Był to guz o zmianie litej, jestem po czerwonej chemii 4 cykli, radioterapii. Czy jest to rak bardzo agresywny?

Bardzo proszę o odpowiedź. Lidia

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Agresywność nowotworu piersi określa się na podstawie kilku czynników - stopnia złośliwości guza (skala G - w bad. hist-pat), obecności receptorów hormonalnych oraz HER-2.

U Pani z nadesłanych informacji można stwierdzić, że to nowotwór o najczęstszej postaci histopatologicznej (rak przewodowy) z przerzutami do węzłów chłonnych. Świadczy to o stopniu zaawansowania nowotworu. Pośrednio można powiedzieć, że rak był na tyle agresywny, że rozprzestrzenił się poza pierś.

W zależności od wyników badań ustalona będzie dalsza terapia.

Pozdrawiam serdecznie