Rana w miejscu blizny po operacji

Witam. Sześć lat temu córka miała operację - przepuklina tłuszczowo rdzeniowa. W okolicach blizny zrobiła się mała ranka, z której sączy się krew. Lekarz powiedział, że to wychodzą szwy. Chiałabym zapytać co to znaczy " wychodzące szwy" i jak się to leczy?

Witam.
Lekarzowi chodziło pewnie o możliwość wychodzenia z rany szwów, które zostały założone w czasie operacji. Chodzi o to, że organizm traktuje takie szwy jako ciało obce, dochodzi w tym miejscu do odczynu zapalnego, a organizm próbuje wypchnąć szwy, czyli ciało obce na zewnątrz. Leczy się to tylko objawowo, jeśli widać wystającą z rany nitkę, po prostu się ją łapie narzędziem i pociąga, próbując ją wyciągnąć. Pozdrawiam i życzę zdrowia.