Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała Stomatolog, Katowice
84 poziom zaufania

Prawdopodobnie jest to mechaniczne podrażnienie twardym pokarmem lub afta. Na pewno nie ma powodów do obaw. Warto jednak udać się do stomatologa na kontrolę.

Lek. dent. Krystyna Pikała
Lek. dent. Krystyna Pikała Stomatolog, Łódź
71 poziom zaufania

Witam. Nie pisze Pan jak dawno ranka się wytworzyła, czy był jakiś uraz, czy nosi Pan protezę ? Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dentysty, który zdiagnozuje Pana i ewentualnie skieruje do specjalisty. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Lek. dent. Rafał Krzemiński
Lek. dent. Rafał Krzemiński Stomatolog, Gdańsk
71 poziom zaufania

Do lekarza dentysty

Lek. dent. Dorota Przemysław Stankowscy
Lek. dent. Dorota Przemysław Stankowscy Stomatolog, Poznań
72 poziom zaufania

„Ranka” to bardzo szerokie pojęcie. Może to być bowiem afta, czyli niegroźna zmiana, która powinna wygoić się do max. paru tygodni, ale może to też oznaczać coś poważniejszego. Ranka może być również wynikiem urazu mechanicznego, kiedy szczotkujemy zęby za mocno lub podrażniania tkanek niedopasowaną protezą zębową. Jeśli zmiana nie zagoi się do 2 tygodni lub będą występować inne niepokojące objawy, proszę zgłosić się do stomatologa.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty