Krostki na dziąśle pod protezą

na dziąśle z przodu pod protezą od strony wargi zrobiły mi się blisko siebie dwie małe krostki są w miejscu gdzie był ząb dwójka zrobiły mi się obok siebie dwie krostki co to może być?

Wiele rzeczy począwszy od odlerzyny poprzez wydzielające sie kawałki poektrakcyjne kości skończywszy na reakcji uczuleniowej na akryl , niestety do sprawdzenia w gabinecie

Witam. Bez obejrzenia zmiany trudno powiedzieć jaki jest jej rodzaj, może to być zwykła odleżyna od protezy, afta czy przetoka od niewyłyżeczkowanych zmian przywierzchołkowych. Najrozsądniej będzie pokazać "krostki" dentyście, który zaordynuje odpowiednie leczenie. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Krostka może być objawem stanu zapalnego – na przykład w postaci afty, czyli łagodnej zmiany, która powinna zniknąć do kilku tygodni. W przypadku protez powstawaniu zmian na błonach śluzowych może sprzyjać niedopasowanie protezy skutkujące podrażnieniem mechanicznym lub nieodpowiednia jej higiena. Dlatego tak ważne jest doczyszczanie jej specjalnymi preparatami o działaniu bakteriobójczym i antyseptycznym oraz przechowywanie w specjalnym suchym pojemniczku. Jeśli zmiana nie zniknie do miesiąca czasu należy rozważyć inne przyczyny (m.in. wywoływane długotrwałym drażnieniem zmiany przednowotworowe) - i zgłosić do stomatologa.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl