Co oznacza wielka gula na dziąśle?

Witam. Mam zepsuta 5 u góry do wyrwania. Ze strachu przed dentystą nadal tego nie zrobilam.ok miesiąca temu zaczęła bardzo boleć. 2 tygodnie dziaslo spuchlo pomogło plukanie szałwia. Od 4 dni jest jeszcze gorzej nie boli ale jest wielka gula na dziasle plukam płynem dentosept ale nie zmniejsza się. Proszę o pomoc co robić

Konieczna jest wizyta u dentysty, on oceni czy ząb można usunąć od razu czy konieczne jest przepisanie odpowiednich leków. Taki stan jest niebezpieczny dla Pani organizmu, dlatego proszę jak najszybciej odwiedzić lekarza.

Jest wiele możliwych przyczyn obrzmienia na dziąśle – urazy mechaniczne np. przy noszeniu niedopasowanej protezy, ropnie okołozębowe, infekcje, zęby zatrzymane czy wrodzona włókniakowatość dziąseł. W Pani przypadku jest to najpewniej efekt ostrego stanu zapalnego zęba. Proszę pilnie zgłosić się do stomatologa.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl