Rany i ropnie przy słoniowatości nóg u 68-latki

Witam! Moja mama cierpi na sloniowatosc nog, doszlo do tego, ze tworza sie rany i ropnie. Jest po operacji protezy biodra. Byla juz u wielu lekarzy, przepisywane ma leki i masci, ale to nic nie pomaga. Wyczytalam, ze moze miec bakterie tzw roze. Pomozcie bo niewiem co mam robic. Mama ma 68 lat

Witam, róża jest ostrą bakteryjną chorobą skóry i tkanki podskornej, czasami wymaga leczenia w szpitalu na oddziale zakaźnym. Przebiega z wysoka gorączką i dreszczami.
Myślę , że u mamy w tym momencie można wykluczyć różę.
Prawdopodobnie ma niewydolnośc żylną oraz limfatyczną w obrębie kończyn dolnych. Jeżeli się tego nie poprawi, rany na nogach nie będą się goić. Należy wykonać badanie USG Doppler Zył kk dolnych . W zależności od wyniku leczyć u dermatologa lub chirurga naczyniowego. Konieczne jest prowadzenie skutecznego leczenia odwadniającego przez lekarza POZ, internistę. Nogi musza być szczuplejsze, należy znacznie zmniejszyć ich obrzęk. Bez tego nie będzie poprawy. Pozdrawiam