Refluks żółciowy po badaniu gastroskopii u 44-letniej kobiety

Mam refluks żółciowy po gastroskopii (przełyk wpust widziany w badaniu na wprost w inwersji - prawidłowe W świetle żołądka umiarkowana ilość treści żółciowej. Śluzówka sklepienia i trzon żołądka atrium bez zmian Odźwiernik niezmieniony Opuszka dwunastnicy część pozaopuszkowa wraz z brodawką Vatera bez zmian Test uerazowy ujemny) Leczę u gastr brałam przez 2 m-ce Ortanol 40 Raniberl 300 wieczorem. Później Dexilant 60 przez m-c i teraz Dexilat 30 Mam cały czas gulę w gardle czy to kiedyś minie

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza zlecając ego powyższe badanie. po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie terapeutyczne