Regularne współżycie przy tabletkach Rigevidon

Witam! Od kilku miesięcy przyjmuję Rigevidon. Regularnie współżyjemy z chłopakiem. Ostatnią tabletkę wzięłam 09.09, okres dostałam 14.09 (dzień później, niż zwykle). Krwawienie pojawiło się w niedzielę po południu i trwało do poniedziałku. Później, aż do tej pory na podpasce jest tylko brązowy śluz. Dodatkowo męczy mnie tępy ból podbrzusza i jajników. Nowe opakowanie tabletek powinnam zacząć 17.09, lecz zdecydowałam się je odstawić. Czy ból i plamienie mogą być efektem ubocznym? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą być wynikiem przejściowych zaburzeń hormonalnych, jako konsekwencji odstawienia antykoncepcji. Jeśli objawy będą się utrzymywać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.