Czy współżycie w tym czasie może doprowadzić do ciąży?

Dzień dobry Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie. Ostatnią tabletkę Vibin różowa przyjęłam 14.09 a Pierwszy dzień miesiączki był 17.09 zakończyła się 21.09. Pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z następnego opakowania przyjęłam dopiero 26.09. Dziś 01.10 współżyłam bez zabezpieczenia. Po fakcie zaczęłam zastanawiać się czy to nie za wcześnie i czy jestem już chroniona, niby 7 dni, minęło jednak 6. Proszę o odpowiedź jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę...
KOBIETA, 23 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety w opisanej przez Panią sytuacji istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Niektórzy specjaliści twierdzą, że działanie antykoncepcyjne powraca dopiero po kolejnym cyklu miesiączkowym, inni, że po 7 lub 10 dniach. Zbyt długa przerwa na krwawienie z odstawienia skutkuje bowiem zaburzeniem ochrony antykoncepcyjnej.

Z uwagi na ryzyko ciąży, proszę wykonać test ciążowy po upływie 10-14 dni. Wówczas dowie się Pani, czy doszło do zapłodnienia. Można również oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej (beta-HCG).

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzenie-o-2-dni-przerwy-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzenie-przerwy-w-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych-do-8-dni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzenie-przerwy-o-3-dni-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.