Rekonstrukcja zginacza głębokiego palca dłoni

Dzień dobry, kilka miesięcy temu przeciąłem zginacz głęboki oraz zginacz powierzchowny palca III dłoni. Niestety szwy puściły dwa miesiące temu. Mam pytanie czy do rekonstrukcji uszkodzonego zginacza nadaje się ścięgno m. smukłego ? Takie ma zostać pobrane. Niestety nie posiadam ścięgien których najczęściej używa się do tego typu rekonstrukcji , tych w okolicach nadgarstka oraz w okolicach achillesa. Czy pobranie ścięgna m smukłego ze zdrowej nogi niesie za sobą jakie poważniejsze konsekwencj?

Witam. Pobrane zostaje ścięgno najmniej potrzebne ustrojowi, którego zniesiona funkcja będzie mało istotna. Sprawy tego typu należy omówić z operatorem podczas kwalifikacji do zabiegu.

Proszę o to pytać lekarza , który będzie operował , ja nie znam zakresu planowanej operacji , nie mogę więc odpowiedzieć , zż