Rezonans magnetyczny głowy u 23-latka

W sąsiedztwie rogu tylnego komory bocznej lewej wykazano nie specyficznej pojedyncze ognisko gliozy o wym 8x5mm które nie powoduje dyfuzji, nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu. reszta bez zmian. co to może oznaczać?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Badanie wykryło pojedynczą zmianę w mózgu, na podstawie samego wyniku rezonansu nie można jednak postawić rozpoznania. Może być to zarówno torbiel, jak i proces rozrostowy. Z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza kierującego, ew. do neurologa.