Rezonans magnetyczny kręgosłupa i poszerzony jajowód

byłam na rezonansie magnetycznym kręgosłupa -odcinek lędźwiwy.co oznacza wynik w stawach mk sygnał płynu,ewidentnych zmian zwyrodnieniowych nie uwidoczniono,otwory mk niezwężone,końcowy odcinek rdzenia kręgowego uwidoczninoy w badaniu niezmieniony,uwidoczniono poszerzony o krętym przebiegu lewy jajowód-obraz jak w przypadku wodniaka jajowodu,srednica jajowodu dochodzi do 2,2 cm

Witam serdecznie. Obraz kręgosłupa, poza wspomnianym płynem będącym wynikiem najprawdopodobniej stanu zapalnego jest w porządku. Jedyne co martwi to zmiana opisywana na jajniku. Koniecznie trzeba skonsultować się z ginekologiem. Co prawda nie jest to zmiana złośliwa ale warto zacząć leczenie.