Rezonans magnetyczny mózgu i pnia mózgu
Witam! Czy mogę prosić o wyjaśnienie wyniku badania - rezonans magnetyczny mózgu i pnia mózgu, który zrobiono mi w szpitalu, próbując wyjaśnić, dlaczego mam silne bóle głowy. W badaniu wykryto pojedyńcze drobne ogniska podwyższonego sygnału podkorowego w płatach czołowych i ciemieniowych oraz większe symetryczne na pograniczu płatów potylicznych i ciemieniowych, tuż nad trójkątami komorowymi obu półkul - mało specyficzne, wymagające okresowej kontroli. Podczas wizyty neurolog powiedział mi tylko tyle, że za kilka miesięcy muszę powtórzyć badanie. Proszę o wyjaśnienie, co dokładnie może oznaczać wynik badania. Pozdrawiam!!! natola76

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani!
Wyniku badań obrazowych nie należy interpreptować w oderwaniu od stanu klinicznego pacjenta. Nie napisała Pani z jakiego powodu zostało wykonane badanie. Być może dlatego lekarz radiolog nie napisał wniosku na wyniku badania. Proszę więc zaufać lekarzowi prowadzącemu, który zna Pani historię choroby i w oparciu o nią interpretuje wynik rezonansu.