Rezonans magnetyczny nadgarstka z kontrastem

Dzień dobry, po wypadku miałem robiony rezonans magnetyczny nadgarstka z kontrastem. W opisie badania wiele struktur jest w stanie prawidłowym. Wymienione zostały również takie uszkodzenia: - Więzadła wewnętrzne nadgarstka: Perforacja centralnej części SLL (uszkodzenie?) - Przedział łokciowy: Uszkodzenie części centralnej dysku TFC (typ 1A). Znaczny przerost błony maziowej w dłoniowym zachyłku przedziału łokciowego stawu RC. Na ile poważne są to uszkodzenia? Czy jest potrzebna operacja?

Witam,
powyższe uszkodzenia mogą być oznaka uszkodzenia kompleksu chrząstki trójkątnej. W przypadku dolegliwości bólowych wskazany jest zabieg operacyjny.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda