RM odcinka lędźwiowego i obniżenie trzonu L4
RM ODCINKA LEDZWIOWEGO OBNIZENIE TRZONU L4 GŁÓWNIE W PRZEDNIEJ CZĘŚCI -DO OKOŁO 25% Z NIEROWNOSCIAMI BLASZEK GRANICZNYCH NA POZIOMIE L4/L5 WYPUKLINA KRĄŻKA MIEDZYKREGOWEGO Z MODELOWANIEM WORKA OPONOWEGO OBUSTRONNYM ZWIAZANIEM KANAŁU MIEDZYKREGOWEGO WIĘKSZĄ PO LEWEJ

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Opis odpowiada zmianom dyskopatycznym. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyn dolnych i zaburzenia oddawania moczu i stolca. Z opisu wynika, że zmiany nie są bardzo nasilone i najpewniej wystarczy leczenie zachowawcze - tzn. rehabilitacja. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem który udzieli jednoznacznej odpowiedzi.