Wynik MR odcinka lędźwiowego 32-latka do analizy
RM ODCINKA LEDZWIOWEGO OBNIZENIE TRZONU L4 GŁÓWNIE W PRZEDNIEJ CZĘŚCI -DO OKOŁO 25% Z NIEROWNOSCIAMI BLASZEK GRANICZNYCH NA POZIOMIE L4/L5 WYPUKLINA KRĄŻKA MIEDZYKREGOWEGO Z MODELOWANIEM WORKA OPONOWEGO OBUSTRONNYM ZWIAZANIEM KANAŁU MIEDZYKREGOWEGO WIĘKSZĄ PO LEWEJ Badanie wykonano po nasilonych bólach oraz utrudnieniu w chodzeniu kończyny dolnej

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wynik ten tłumaczy Pana dolegliwości. Obniżenie trzonu kręgu L4 zwykle występuje w przebiegu osteoporozy. Sugeruję wykonanie ewentualnie densytometrii w lokalizacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz bliższego końca kości udowej tzw. szyjka kości udowej, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam.