Wynik RTG kręgosłupa szyjnego 61-letniej osoby do analizy

Witam. Co moze oznaczac wynik opis RTG kręgosłupa ledzwiowego. Spłycona lordoza kręgosłupa szyjnego. Nieco węższe są szczeliny miedzykregowe L4-L5-S1 -podejrzenie dwupoziomowej dyskopatii. Nierówny zarys górnej płytki granicznej kręgu L1 -jak po nadlamaniu? Przeciążeniowe zmiany stawów miedzywyrostkowych. Poza tym kręgosłup ledzwiowy i stawy krzyżowo-biodrowe bez istotnych odchyleń od normy. Stan po CCT. Zdjecie bylo robione z powodu bolu nogi koło kości piszczelowej. Mam 61 lat.

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczyć może o zmianach zwyrodnieniowych oraz dyskopatii czyli choroby krążka międzykręgowego. W przypadku opisanego nadłamania, warto by było wykonać badanie densytometryczne (gęstości kości) w lokalizacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz bliższego końca kości udowej w kierunku osteoporozy.
Sugeruję udać się wraz z wynikiem badania do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.