RM odcinka szyjnego kręgosłupa i spłycenie lordozy szyjnej
RM ODCONAKA SZYKNEGO KREGOSLUPA Splycenie lordozy szyjnej NOEZNACZNE ZMAIANY ZWYRODNIENIOWE KRĘGÓW MA POZIOMIE C5/C6 MA TYM POZIOMIE NIEWIELKA TYLNA I OBUSTRONNA POCZNA WYPUKLINA KRĄŻKA MIEDZYKREGOWEGO ZE ZWIAZANIEM OBUSTRONNYM KANAŁU MIEDZYKREGOWEGO TAGZE PRZEZ ZWYRODNIENIA OSTEOFITY TYLNYCH KRAWEDZI TYCH TRZONOW

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Opisane w wyniku badania zmiany to zmiay zwyrodnieniowe i wytwórcze kręgosłupa połączone z dyskopatią. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyny górnej. Wskazane jest leczenie zachowawcze - tzn. rehabilitacja, a w przypadku braku poprawy rozważenie opcji leczenia zabiegowego. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem który udzieli jednoznacznej odpowiedzi.