Rogowacenie skóry w okolicach palców i paznokci

Na stopach. w okolicach palców i paznokci bardzo rogowacieje mi skóra / nie pomaga mi moczenie i pumeks imuszę ją obcinać cążkami. Jak by tego było mało paznokcie u stóp mam tak grube nna trzy cztery milimetry i muszę je spiłowywać bo po założeniu butów aż bolą. Paznokcie u rąk są jak falbanki. Pani doktor dermatolog powiedziała mi że taka moja urodaa ja jestem bezsilna. Z góry dziękuję za odpowiedz i poświęcony czas.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety nie ma możliwości terapeutycznych, żeby zaradzić Pani problemem jeżeli nie jest wynikiem np. zakażeń wirusowych czy bakteryjnych. Prawdopodobnie jest to wynikiem wcześniejszej nieprawidłowej pielęgnacji tych okolic i mikrourazów. Jedynym rozwiązaniem może być udanie się do kosmetyczki i szukania rozwiązania w zabiegach pielęgnacyjnych. Pozdrawiam.