Ropień na szyi po usunięciu ósemki

Witam ! Mój problem pojawił się po usunięciu ósemki, na szyi zrobił się ropień. Całkiem nie dawno sam pękł i teraz ropa spokojnie wydostaje się na zewnątrz. Moje pytanie brzmi, czy żeby przyspieszyć jej schodzenie, mogę użyć maści ichtiolowej?

Dzień dobry. Nie jestem w stanie powiedzieć czy ropień jest związany z usuniętą ósemką. Jeżeli jest to naprawdę głęboki ropień od kości żuchwy, to absolutnie nie można tego lekceważyć i koniecznie musi Pani skonsultować lekarza stomatologa. Jeżeli jest to powierzchniowy ropień skórny, w takiej sytuacji pomoże dermatolog. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz