Czy ropień dziąsła zniknie?

Witam, na podniebieniu zrobił mi się ropień, wg dentysty spowodowany jest wyżynającą się ósemką. Dostałam duomox, który biorę od 6 dni. Ropień oraz ból zmniejszyły się lecz nie zniknęły całkowicie. Czy ropień zniknie samoistnie czy potrzebna jest kolejna wizyta u stomatologa?

Trudno to ocenić bez badania, jednak zazwyczaj wszelkie depozyty ropy w ciele, w tym ropnie okołozębowe należy ewakuować (czyli naciąć i wyłyżeczkować w Pani przypadku).