Ropne wypryski, czerwone ślady i sucha skóra

Witam,od kilku miesięcy mam problem ze skórą na twarzy.Mam 21lat i czasami pojawiają się ropne wypryski.Ok w październiku kilka rozdrapalam i teraz w tym miejscu mam czerwone ślady, ciągle suchą skórę.To jakby postępuje,mam całe policzki czasami czerwone,kremy nie dzialaja,skóra jest dalej napięta i sucha,piecze.Czasami lagodnieje ale ciągle wraca.Czy to wymaga wizyty u dermatologa?Czasami pojawiaja się suche placki na twarzy mimo że nie było wyprysku,krem ciągle stosuje.

Proszę odstawić wszystkie kremy i używać tylko wazeliny białej. Po dwóch tygodniach udać się do dermatologa na badanie. Dopiero wtedy będzie mógł ocenić co Pani dolega.