Ropne wypryski na prawym policzku aż do żuchwy

Mam 39 lat. Od ok roku wyskakują mi ropne wypryski na prawym policzku aż do żuchwy. Tylko z prawej strony. Najpierw zaczerwienienie a później malutki, ropny wyprysk. Problem lekko nasila się podczas menstruacji, przegrzania lub osłabienia organizmu ale nie znika prawie wcale. Przy usuwaniu wyprysków skórę dezynfekuję. Śpię zwykle na drugim boku i nie podpieram tej części twarzy ręką więc nie jest to problem kontaktu. Co to może być?

Poszukiwałbym nadal wpływu czynników zewnętrznych. Przyczyna może być bardzo błaha a jednak dla Pani szalenie istotna.