Rośnięcie zęba u 3-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 3 miesiace i 3 dni. Dziś na dolnym dziaselku zobaczyłam biała gulke byłam pewna ze plesniawka. Sprawdziłam dokładnie okazuje sie twarde jak kość. Czy to możliwe ze idzie ząbek ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jak najbardziej tak.
Jeśli dziecko byłoby niespokojne, płaczliwe warto zastosować miejscowo żel z lidokainą, a jeśli objawy nie ustąpią, to czopek z paracetamolem doodbytniczo.