Roto-skolioza lewo wypukła L kręgosłupa ze spłyceniem lordozy lędźwiowej

Opis zdjęcia rtg: Niewielkiego stopnia roto skolioza lewo wypukła L kręgosłupa ze spłyceniem lordozy lędźwiowej i tendencją do poziomego ustawienia kości krzyżowej. Zwężenie przestrzeni m-trzonowej L5/S1 ze zmianami przeciążeniowymi w stawach m-kręgowych i osteofitozą krawędziową. Co robic. czy to do operacji czy leki. Mam obecnie cos w stylu rwz posladkowej czy udowej.Boli lydka jakby ciagle skurcz trzymal.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane wykrytymi zmianami w obrębie kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.