Rozchodzenie się szwów po wycięciu zmiany skórnej

Witam.Po wycięciu zmiany skórnej na piersi rozeszły mi się szwy i mam otwartą ranę.Miałam zakażenie,ale wyleczyłam antybiotykiem.Od 8.12.używam też plastrów granuflex (tydz zmiana co 12h,potem co 24h a teraz zmieniam co 48h).Co 48h zmieniam od tygodnia,miała zacząć nabłonkować nowa skóra ale nadal rana wygląda tak samo jak wcześniej.Czy to normalne?Czy znowu coś złego się dzieje?Czy po tyg nie powinna już się pojawiać?Otwartą ranę mam od 6.12.... Proszę o odp.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pańi, rozumiem ze była Pani ze swoim problemem u lekarza chirurga. Zalecałbym jednakże wizyte w Poradni Chirurgicznej celem oceny rany i ewentualnej modyfikacji leczenia. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

SZanowna Pani - tego typu zakazenie NIE POWINNO MIEĆ MIEJSCA.
Nie jestem stanie ocenić wielkości problemu - bez bezpośredniego badania rany.
Ma Pani 26 lat - może warto opracować plastycznie ranę i ją zamknąć.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków