Rozchwianie emocjonalne po tabletkach Yasminelle

Dzień dobry, biorę tabletki yasminelle dopiero 5 dzień, ale czuję się po nich bardzo źle. Boli mnie żołądek, nie mogę jeść, jestem rozchwiana emocjonalnie i boję się, że z każdą tabletką będzie gorzej. Czy mogę odstawić yasminelle po tej 5 tabletce? Nie chcę już więcej ich brać, ale boję się konsekwencji nie wzięcia opakowania do końca. Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam Agnieszka L.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, w przypadku nasilenia działań niepożądanych lek trzeba wręcz odstawić, należy jednak pamiętać o utracie ochrony antykoncepcyjnej