Różne długości odbywania stosunku

Witam, Mam 21 lat, od co najmniej roku uprawiam dosyć regularny seks z moją partnerką. Ze względu na odległość jaka nas dzieli jesteśmy razem co 2-3 tygodnie, wtedy dochodzi do stosunku, często codziennie przez kilka dni. Mam problem, ponieważ raz wytrzymuje bardzo długo, mogę uprawiać seks nawet przez godzinę, natomiast niekiedy zaraz po rozpoczęciu współżycia czuje, że to już koniec i zaraz dojdę. Co jest tego przyczyną? Czemu raz mogę długo, a raz bardzo i to bardzo krótko?

Dzień dobry.

Wbrew temu, co Pan pisze, trudno uznać Pana współżycie z partnerką za regularne. Przerwy w kontaktach, o których Pan pisze, trwające 2-3 tygodnie, wydają się być zasadniczą przyczyną różnego czasu trwania współżycia. Z chwilą rzeczywistego uregulowania częstotliwości kontaktów seksualnych z partnerką, Pańskie problemy powinny samoczynnie zaniknąć.

Pozdrawiam.

Tak bywa przy, mimo wszystko nieregularnych, z kilkutygodniowymi przerwami, kontaktach.
Mamy ograniczony wpływ na wiele aspektów seksualności...
Gdy para jest razem, blisko siebie - wtedy łatwiej cokolwiek analizować.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
długość stosunku ma wiele różnych uwarunkowań. Jednym z ważniejszych jest regularność odbywania kontaktów seksualnych. Pisze Pan o dwu- trzytygodniowych przerwach pomiędzy nimi. Prawdopodobnie stąd może wynikać krótki czas osiągnięcia satysfakcji seksualnej po dłuższej przerwie. Z coraz większą ilością kontaktów czas osiągnięcia orgazmu wydłuża się. To zupełnie normalne. Nie widzę powodów do obaw.
Pozdrawiam