Krótkie stosunki seksualne u 18-latka

Witam, mam pytanie. Otóż od kilku miesięcy regularnie uprawiam seks ze swoją pierwszą partnerką. Pierwszy stosunek był nieudany, nie potrafiłem osiągnąć wzwodu. W kolejnych bywało różnie, jednak z reguły stosunek trwał bardzo długo bo martwiłem się że nie dostanę orgazmu i czułem że zaspokajam partnerkę. Teraz jest odwrotnie, czuję się swobodnie ale cały czas martwię się że zaraz dojdę i stosunek trwa krótko, ok. 0,5-5 min. Bardzo ją kocham i wiem że ona mnie też, ale chcę dać więcej. Ale jak?

Dzień dobry!

Sam zauważa Pan, że w związku z życiem seksualnym ma Pan duże oczekiwania wobec siebie samego, a także obniżoną samoocenę - skłonność do oceniania zwyczajnych sytuacji jako porażki i obwiniania siebie za te "niepowodzenia". Przede wszystkim nad tym warto pracować.
Zadaniowe podejście do seksu i koncentracja na tym, aby spełniał nasze wyobrażenia, często staje się przyczyną problemów.
Zachęcam do lektury licznych książek poradnikowych dot. seksualności (np. autorstwa Zbigniewa Lwa-Starowicz), a być może także osobistej konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam!