Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częsta masturbacja a przedwczesny wytrysk

Witam, tu Tomek mam 19 lat, mam pytanie odnośnie masturbacji. Pasjonuję się grafiką i ją wykonuję na zlecenie, uczęszczam do technikum, 4 klasa. Masturbuję się codziennie jeden raz, czasami co 2-3 dni. Nie jest tak, że ciągle mam "ciśnienie" tylko dzieje się to raczej w chwili nudy, kiedy np skoncze projekt bądz przyjde ze szkoły . Prowadzę życie towarzyskie,spotykam się ze znajomymi, mianowicie boje się o przedwczesny wytrysk podczas pierwszego stosunku, dlatego teraz staram się tego nie robić.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja może źle wpływać na potencję?

Dzień dobry!

Różnego rodzaju trudności (np. wczesny wytrysk i mała kontrola nad momentem wytrysku) są naturalne dla początków życia seksualnego, dotyczą wszystkich ludzi i często nie sposób im zapobiec. Nadmierny lęk, obawy, rozmyślanie o wytrysku przedwczesnym i "nieudanym" pierwszym stosunku mogą tylko takie prawdopodobieństwo zwiększyć.

Zachęcam do lektury książek poradnikowych dot. seksualności (np. Z. Lew-Starowicz), aby stopniowo zwiększać swoją wiedzę i mądrze przygotować się do rozpoczęcia współżycia - przede wszystkim w swoim nastawieniu emocjonalnym, relacji z partnerem/ partnerką i pozytywnym myśleniu.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy