Jak przestać być wampirem energetycznym?

Jak przestać być wampirem energetycznym? Zniszczyłam w ten sposób dwa związki, zupełnie nad tym nie panuję. Chcę przestać być wampirem i nad sobą panować.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry!

"Wampir energetyczny" nie jest pojęciem klinicznym, stąd przez każdego może być rozumiane nieco inaczej. Zachęcam, aby najpierw rozpisała Pani, co rozumie pod tym pojęciem, co ono dla Pani oznacza i jakie cechy/ zachowania/ skłonności/ nawyki chciałaby Pani w sobie zmienić. Nad swoimi wadami, trudnościami i skłonnościami można i warto pracować. Zawsze jest to jednak proces i nie istnieją proste porady, które mogłyby go przyspieszyć. Zachęcam np. do lektury psychologicznych książek poradnikowych dot. samorozwoju.

Pozdrawiam!